sobota 11. září 2010

Výlet do Royal National Park

Park se nachází něco přes 30 km od centra Sydney směrem na jih. Narychlo jsme naplánovali výlet s Markétou a vydali se autem z města. První zastávkou (když nepočítám zastávku u kasy parku k zaplacení $11 za denní vstup) nám bylo městečko Bundeena, kde jsme si chtěli dát oběd. Bohužel se v městečku nacházejí jen 3 kavárny s nabídkou jídla, která nás příliš nezaujala, a tak jsme nakonec nakoupili v IGA a udělali si piknik kousek od pláže.

Bundeena
Pak jsme se ještě trochu prošli podél pobřeží, kde mě zaujal tento pohled na menší pláž :)

Bundeena

Chtěli jsme jet přímo na východ, ale bohužel zde byly pouze walking-tracks 7 km a další. Jeli jsme tedy dále - k Wattamalla Creek.
Wattamalla
Poslední naší zastávkou byla Garie Beach. Nachází se na ní surf club a taky nás zaujala skála po levé straně pláže.
Garie Beach
Nejdříve jsme se šli projít po pláži. Když už jsme byli u skály, řekli jsme si, že bysme mohli kousek vylézt nahoru. Pohled byl čím dál tím hezčí, tak jsme lezli a lezli až jsme se dostali až úplně nahoru :-).

Výhled na Garie Beach

Překvapilo nás, že cesta nakonec nebyla tak náročná a rozhodně to stálo za to :). Při cestě z kopce dolů jsme zvolili jinou cestu a místo tradičního Bush-Walkingu jsme se uchýlili k Bush-Crawlingu, protože jsme se museli krčit, abychom prošli mezi keři :)

A málem bych zapomněl - nemohl jsem se nenechat vyfotit na skále :)

Royal National Park je naprosto úžasný a rozhodně se sem musím vrátit a projít nějaké ty walking tracks. Více fotek z Royal National Parku tradičně na Picasa.

Žádné komentáře:

Okomentovat