pátek 22. ledna 2010

Konzultace v agentuře

Včera jsem navštívil agenturu AustraliaOnline, která dokáže zajistit vše ohledně cesty do Austrálie - ať je to už dovolená, imigrace nebo studijně-pracovní pobyt, jako v mém případě.
V domluvený čas jsem přišel a ujala se mě milá slečna, které jsem nejdříve sdělil své představy, co bych rád v Austrálii podnikl. Poté jsme společně rozvrhli design studia, řekla něco o různých školách, spočítala mi orientační cenu a zodpověděla několik mých všetečných dotazů ohledně pojištění, možnosti prodloužení pobytu a nákupu auta.
Bylo mi doporučeno se zúčastnit EduSummitu, který se bude konat v dubnu 2010 v Praze. Prezentuje se tam řada jazykových škol, možnosti slev, apod. Navíc vzhledem k plánovanému odletu na konci července je to ideální datum k dalšímu zařizování.
Jinak změna - v Austrálii zůstanu přibližně do 11. dubna 2011. Woohoo :).

sobota 16. ledna 2010

Asi jsem se vážně rozhodl

Asi jsem se vážně rozhodl, že zkusím na delší dobu pobýt v Austrálii. Původně jsem chtěl na univerzitu a u toho pracovat, ale vzhledem k ceně (univerzita stojí cca A$25000 za rok - tj. něco přes 400 tisíc Kč) zkusím jazykovku - udělat si CAE certifikát a při tom pracovat na 20 hodin týdně.
Orientační harmonogram:
  • Srpen 2010: Dovolená od Brisbane po Adelaide. Nákup auta (snad se sežene něco rozumného okolo A$2500, tedy cca do 50 tisíc Kč), ubytování v motelích atd.
  • Září až listopad nebo prosinec 2010: Studium na jazykovce v Sydney, snad se povede sehnat práci v IT... btw: nechce někdo v tomto termínu taky do Austrálie? :)
  • Poté: Uvidíme.. :) Bude se mi tam líbit? Bude možné pokračovat v práci? (co kdyby se podařilo vyřídit pracovní vízum v Austrálii? nebo na Novém Zélandu? s Elim a Filipem? :) ) Nebo co pokračovat dále na jazykovce a dále pracovat? Nebo přejít pak na univerzitu? Nebo se vrátit do ČR? :) No je to velmi nejasné...