pondělí 18. října 2010

Výlet do Blue Mountains (podruhé)

Protože byla na neděli skvělá předpověď počasí a já neměl nic moc na práci, podniknutí dalšího výletu bylo logickým vyústěním ;-). Blue Mountains mají obrovskou rozlohu (11400 km²) a tak ačkoli jsem tam již jednou byl, nebylo problém najít další místa, kam se podívat. Vlastně jsem měl už pár týdnů vyhlídnuté jedno konkrétní místo, kam se chci určitě podívat. Poprvé jsem to místo zahlídl ve videu "Nothing Like Australia" a povedlo se mi dohledat kde je (podle rázu krajiny mě hned napadlo, že nejspíš půjde o Blue Mountains).
Hanging Rock

sobota 16. října 2010

Výlet do Royal National Park (podruhé)

Dnešní slunečný sobotní den jsem strávil v Royal National Park. Tam jsem sice už před pár týdny byl, ale vzhledem k tomu, že je to jen 35 km ze Sydney, rozhodl jsem se jej navštívit znovu a podívat se na další místa. Sice jsem měl strach, že to nejlepší jsem tam už viděl, stálo za to se sem vrátit. Dnešní bushwalking  s Klárou a Luckou byl perfektní. Nachodili něco okolo 15 km a viděli jsme toho opravdu mnoho nádherného :-). Více v krátkém článku.


pondělí 11. října 2010

Jak na auto v Austrálii

Tento příspěvek není ani tak určen těm, kteří se chtějí dozvědět něco z mého života v Austrálii, ale spíše pro ty, co zvažují nákup auta v Austrálii. Sám když jsem se rozhodl pro nákup auta a chtěl zjistit nějaké informace, tak to šlo poměrně komplikovaně - a třeba právě tímto článkem někomu ušetřím práci a pomůžu mu trochu se zorientovat v tom, jak to s autem v Austrálii (konkrétně v New South Wales) chodí.

sobota 9. října 2010

Roadtrip s Markétou a Lillou (3. část)

Východ slunce na Fraser Island

Poslední příspěvek ze série Roadtrip s Markétou a Lillou je tu. Tentokrát se budu věnovat poslední etapě našeho výletu - Fraser Island. Jedná se o největší písečný ostrov na světě. Když se tohle řekne samo o sobě, tak si možná představíte nudnou hromadu písku v moři. Ale to není tak úplně pravda :).

Roadtrip s Markétou a Lillou (2. část)

Celá trasa našeho roatripu - 6450 km

V minulém příspěvku jsem lehce popsal naší cestu na sever a dva dny strávené v okolí Cairns. Slíbil jsem popsat zbytek naší cesty zpět do Sydney; včetně zastávek na Whitsundays a Fraser Island a tak taky učiním v tomto článku ;-).

neděle 3. října 2010

Roadtrip s Markétou a Lillou (1. část)

Předminulou sobotu (18.9.) jsem se spolu s Markétou, Lillou a Jeepem vydal na roadtrip po východním pobřeží. Záměrem bylo dojet co nejrychleji co nejvíc na sever, kde se nám bude líbit a pak pomalu jet zpět. Když jsme však dojeli do Whitsundays oblasti, velmi silně pršelo a dokonce i Bruce Highway (hlavní komunikace vedoucí z jihu na sever) byla zatopená a navíc na ní byla nehoda, takže byla neprůjezdná. Zůstat na Whitsundays tedy nemělo moc cenu (co dělat v déšti..) a rozhodli jsme se pro čekání. Naštěstí jsme čekali na místě jen 2 hodiny (jiní nešťastníci před námi museli čekat až 6 hodin).